250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

0 ₺

Organik After Eight Roll on

69 ₺

Toplam: 69 ₺

Sepete Git

Giriş
a

Bergamot

Botanik Bilgisi

 

Familya: Rutaceae, Sedefotugiller

 

Latince Adı: Citrus aurantium, Citrus bergamia Risso and Poiteau

 

İngilizce Adı: Bergamot

 

Ekstraksiyon ve Karışım Bilgileri

 

Orijin: Hindistan, İtalya

 

Bitki Kısmı (Drog): Kabuk

 

Ekstraksiyon yöntemi: Soğuk Sıkım

 

Karışım Faktörü: 7-8

 

Nota: Üst

 

Terapötik Etkileri ve Aromaterapi’de kullanım alanları: Antidepresan,antifungal, kramp giderici. Ferahlatıcı, tazeleyici, mod yükselticidir.

 

Güvenlik Bilgisi: İçeriğinde bulunan limonene bileşeni sebebiyle oksidasyon riski mevcuttur. Dermal uygulamalarda en az 12 saat boyunca güneşe maruz kalınmamalıdır. Fototoksisite nedeniyle Essential Oil Safety (Tisserand&Young: 2. Edition, Sayfa: 211) kitabına göre maximum dermal uygulama oranı 0.4% olarak verilmiştir. Bergamotun içinde bulunabilen diğer bileşen bergaptendir ve bergapten fototoksiktir. UV ışınlarıyla etkileşime girdiğinde cilde zarar verir.  Bu nedenle cildiniz için bir karışım hazırlamak istediğinizde Bergapten-free Bergamot uçucu yağını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Uygulama yapılmadan önce muhakkak Patch testi yapılmalıdır.

 

Önemli Açıklama: Hamilelerin ve çocukların kullanımı için sağlık uzmanı ile görüşmeniz gerekmektedir. Buradaki bilgilerin hiçbiri tedavi amaçlı bir kaynak değildir, sağlık sorunlarınız için muhakkak doktorunuza başvurun. 

Bergamot İle Hazırlayabileceğiniz Tarifler