250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Organik Cellu-lite Masaj Yağı

99 ₺

Organik Argan Yağı

109 ₺

Organik Karabiber Uçucu Yağı

79 ₺

Toplam: 287 ₺

Sepete Git

Giriş
a

Besleyici Dudak Peeling

20 DK

30 ML

Malzemeler

  • 2 Yemek Kaşığı Esmer Şeker
  • 1 E vitamini Kapsülü
  • 15 ml Tatlı Badem Yağı
  • 2 Damla Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı
  • Cam Karıştırıcı ve Beher

Besleyici Dudak Peeling

Ellerimiz gibi en çok ihmal ettiğimiz dudaklarımız için bir peeling tarifi için gerekli malzemeler sadece esmer şeker, tatlı badem yağı ve tıbbi lavanta uçucu yağı (dilerseniz e vitamini kapsülü de ekleyebilirsiniz). Öncelikle cam beher veya kaseye tatlı badem yağını ve e vitaminini ekleyin, karıştırın. Daha sonra yavaş yavaş esmer şekeri ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Son olarak tıbbi lavanta uçucu yağınızı damlatın ve ağzı kapalı bir 30 ml kavanoza karışımınızı dökün. Birkaç saat beklettikten sonra kullanıma hazır. Karışımı tahta spatula veya kaşık yardımıyla almak önemli.

Hazırladığınız karışımı uygulamak çok kolay. Bir tahta spatula veya kaşık yardımıyla çay kaşığı büyüklüğünde bir miktar alıp dudağınızı nazik bir şekilde 20 saniye kadar ovun. Daha sonra ılık su yardımıyla temizleyin. Tatlı badem yağının okside olma riski sebebiyle hazırladığınız karışımı buzdolabında saklamanızı tavsiye ediyoruz. 

***urbanaromatherapy.com sitesinde yer alan tarifler tedavi amaçlı kullanılmaz, tıbbi bir kaynak değildir. Buradaki bilgiler doktor tavsiyesi niteliğinde değerlendirilmemelidir. 


Diğer Hazırlayabileceğiniz Tarifler